دوشنبه 02 بهمن 1396

آخرین اخبار

27 فروردین 96 روز ماندگار صنعت، نفت و مدیریت ایرانی است

27 فروردین 96 روز ماندگار صنعت، نفت و مدیریت ایرانی است
رییس جمهور تاکید کرد: 27 فروردین 96 و افتتاح شش فاز پارس جنوبی روز ماندگار صنعت، نفت و مدیریت ایرانی و روز تحقق اقتصاد مقاومتی در صنعت نفت است.

به گزارش فرینا، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در مراسم بهره‌برداری از 6 فاز منطقه انرژی پارس جنوبی که روز یکشنبه در عسلویه برگزار شد، اظهارداشت: بهره‌برداری از بزرگترین سرمایه‌گذاری کشور در حوزه انرژی مایه افتخار است.
رییس‌ جمهور افتتاح همزمان چندین فاز در پارس جنوبی و بهره‌برداری از لایه نفت پارس جنوبی در کنار افتتاح چند پروژه پتروشیمی در این منطقه را روزی تاریخی، بی‌نظیر و فراموش نشدنی توصیف کرد و گفت: اینکه ایران قدرتمند می‌تواند در یک روز طرحهایی با بیش از 20 میلیارد دلار را در منطقه پارس جنوبی به بهره‌برداری برساند، افتخار بزرگی برای همه ایرانیان و روزی به یادماندنی برای تاریخ صنعت نفت کشور محسوب می‌شود.

دکتر روحانی در ادامه آیین افتتاح رسمی فازهای 17، 18، 19 20، 21 میدان گازی پارس جنوبی و افتتاح فاز یک طرح توسعه لایه‌های نفتی میدان مشترک پارس جنوبی، اظهارداشت: امروز روز پر افتخاری برای کارگران و مهندسان صنعت نفت و مدیریت صنعتی کشور است و روز عزت بیشتر برای ایرانیان محسوب می‌شود که در آن شاهد افتتاح بزرگترین سرمایه‌گذاری در صنعت نفت و گاز و پتروشیمی به دست مدیران، جوانان و طراحان ایرانی هستیم.
رییس‌ جمهور با اشاره به چهار بار حضور خود در منطقه پارس جنوبی طی فعالیت دولت یازدهم ، خاطر نشان کرد: هر بار که به این منطقه آمده‌ایم، شاهد گام‌های بلندی در توسعه و پیشرفت کشور بوده‌ایم.
دکتر روحانی با تأکید بر اینکه بزرگترین هدف ما ایرانیان، ایران پیشرفته و پیشرو است، اظهار داشت: یادمان باشد که بزرگترین هدف ما آن است که ایران را به نقطه اوجی برسانیم که همه ایرانیان در تاریخ در انتظار آن بودند
رییس‌ جمهور با بیان اینکه از دوران پس از انقلاب اسلامی، روزهای بزرگی در تاریخ کشورمان، شاهد بودیم، اظهار داشت: روز پیروزی انقلاب اسلامی، روز به اهتزاز در آمدن پرچم جمهوری اسلامی ایران و آراء مردم به جمهوریت و اسلامیت و روز پیروزی ملت ایران در 8 سال دفاع مقدس و نیز ایستادگی و مقاومت این ملت، در برابر توطئه‌ جهانی تحریم علیه ملت بزرگ ایران از جمله روزهای پرافتخار ملت ایران است و امروز نیز به فضل الهی، شاهد شکوفایی‌ها، مقاومت‌ها، ایستادگی‌ها و تلاش‌های این ملت هستیم.
دکتر روحانی تصریح کرد: افتتاح و شروع به کار یک سکوی نفتی، پالایشگاه و فازهای مختلف به معنای آن است که کارگران، مهندسان و مدیران، ماه‌ها و سال‌ها در گرما و سرما، دریا و زمین،  تلاش، فداکاری و ایثار کرده‌اند تا امروز ثمره کار آنها را مشاهده کنیم.
رییس‌ جمهور خاطر نشان کرد: دیروز در مراسم افتتاح ده‌ها پروژه صنعت دفاعی کشور، وقتی که چندین طرح جدید موشکی و هواپیمای جنگنده و هلی‌کوپتر ملی به طور همزمان به افتتاح رسید احساس غرور و افتخار کردم چرا که در 8 سال دفاع مقدس، هر روز به فکر پیشرفت صنعت دفاعی کشور، برای قدرت سرزمین مقدس‌مان بودیم.
دکتر روحانی خاطر نشان کرد: زمانی که اقتصاددانان کشورمان، توانستند، تورم 45 درصد را تک‌رقمی کنند نیز روز افتخار برای ما ایرانیان بود. همچنین روزی که شاهد بودیم رشد اقتصادی کشورمان بعد از 12 سال انتظار برای اولین بار از 8 درصد عبور کرد، نیز روز افتخاری برای همه ما ایرانیان بود.
رییس‌ جمهور اضافه کرد: روزی که توانستیم در مقابل 6 قدرت جهانی حق ملت ایران را به کرسی بنشانیم و فردای شب قدر 23 ماه رمضان، پیروزی بزرگی را در سایه دعای مردم و رهبری عزیز و قدرت دیپلماسی کشورمان، شاهد بودیم، این نیز روز افتخار ما ایرانیان بود.
دکتر روحانی خاطرنشان کرد: زمانی که طرح تحول سلامت در ایران به ثمر نشست و مردم در بیمارستان‌ها ، مجبور نبودند طلای همسران و فرش زیر پای خود را بفروشند و همه ایرانیان در شهر و روستا تحت پوشش درمانی قرار گرفتند، روز فخر و افتخار برای ما ایرانیان بود.
رییس‌ جمهور گفت: امروز نیز شاهد یک افتخار دیگری هستیم، چرا که امروز روز تحقق اقتصاد مقاومتی است، صنعت نفت و مدیران نفتی کشورمان در سال 95 و 96 روزهای پرافتخاری را خلق کرده‌اند. آنان در طول چند ماه توانستند قدرت صادرات نفت خام و میعانات را به 2 برابر افزایش دهند و وزیر و مدیران نفت کشورمان در اوپک توانستند، حق غصب شده ملت ایران را بازپس بگیرند و تولید نفت را در بازار جهانی همزمان با کاهش دیگر تولیدکنندگان نفت به مرز قبل از تحریم برسانند. لذا 27 فروردین 96، روز ماندگاری برای صنعت نفت و گاز کشور، محسوب می‌شود.
دکتر روحانی با تأکید بر اینکه عزت ما در سایه اقتصاد مقاومتی است، گفت: امروز از یک طرف، شاهد امنیت و آرامش و صدای بلند آزادی ملت ایران در سراسر کشور هستیم و ان‌شاء‌الله شاهد مشارکت بزرگ ملت ایران نیز در 29 اردیبهشت خواهیم بود.
رییس‌ جمهور خاطر نشان کرد: اینکه امروز در یک میدان مشترک از میزان برداشت کشور همسایه در همین میدان، سبقت می‌گیریم و ظرفیت تولید از 240 میلیون متر مکعب گاز در آغاز بکار دولت یازدهم امروز بعد از 3.5 سال، به 575 میلیون متر مکعب رسیده است و به بیش از 2 برابر افزایش داشته است، نشانگر آن است که "ما می‌توانیم" لذا اگر با هم وحدت داشته باشیم و دست به دست هم بدهیم، «می‌توانیم».
دکتر روحانی تصریح کرد: عزت، پیشرفت، آرامش و موفقیت دوباره و حرکت به سمت قله‌های پیشرفت در صورتی است که همه دست به دست هم بدهیم و به دنبال مسایل جزیی و پیش پا افتاده نباشیم.
رییس‌ جمهور خاطر نشان کرد: ملت ایران، ملتی فرهنگی و عاشق قرآن و اهل بیت(ع) بوده و عشق به اخلاق دارد، لذا نباید اجازه داد تا فضای جامعه با دروغ، تهمت و گفتن سخن خلاف، آلوده شود و بایستی اخلاق و رفتار ما نشانگر، راستگویی، شفافیت و احترام به حقوق یکدیگر باشد.
دکتر روحانی با تأکید بر اینکه باید به بزرگان خود احترام بگذاریم، خاطر نشان کرد: همگان دیدیم عده‌ای که روزی به شهید بهشتی توهین می‌کردند، بعد از شهادت ایشان، سال‌ها شرمنده بودند، همچنین شاهد بودیم که آنهایی که روزی به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی توهین می‌کردند، امروز بعد از پرواز روح او به آسمان‌ها، شرمنده هستند، لذا نباید کاری کرد که در برابر افتخارات و بزرگان کشور، شرمنده باشیم.
رییس‌ جمهور تصریح کرد: باید برادرانه در کنار هم و دستگیر یکدیگر باشیم و با نهایت صداقت با مردم سخن بگوییم، چرا که ملت ایران، به دنبال صلح، آرامش، پیشرفت، امنیت و عزت بیشتر است.
میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.