یکشنبه 02 مهر 1396

آخرین اخبار

استفاده واحدهای صنعتی از خدمات گمرک استان البرز

استفاده واحدهای صنعتی از خدمات گمرک استان البرز
استفاده واحدهای صنعتی از خدمات گمرک استان و برقراری پروازهای کارگوی فرودگاه پیام برای توسعه صادرات مباحثی بود که در جلسه اقتصاد مقاومتی مطرح و مورد تأکید قرار گرفت.

به گزارش فرینا، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز در دومین نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان که در سالن شهدای دولت و با محوریت بررسی برنامه‌های فرودگاه بین‌المللی پیام برگزار شد، در خصوص ساماندهی اراضی این فرودگاه، گفت: اجازه فروش زمین معضلی بود که از توسعه منطقه جلوگیری می‌کرد به همین منظور باید راهکاری اراده و عملیاتی شود.

عباداله کامکار، با اشاره به اینکه بخشی از اقدامات مربوط به ایجاد خط راه‌آهن در این منطقه انجام‌شده است، افزود: احداث خط ریلی از اهمیت زیادی برخوردار است و به‌اندازه خطوط هوایی و حتی بیش از آن اهمیت دارد در صورت ارائه مجوزهای لازم و تملک زمین، می‌توان از بخش خصوصی برای عملیات اجرایی آن بهره گرفت.

کامکار گفت: منطقه ویژه اقتصادی پیام ظرفیت بسیار بالایی دارد اما متأسفانه سرمایه‌گذاران و تجار کمتر با آن آشنایی دارند در صورت آشنایی نیز کمتر به سمت آن جذب می‌شوند که این مهم باید عارضه‌یابی شود.

وی با تأکید بر اینکه باید مکانی در این مجموعه برای ترخیص کالا در نظر گرفته شود، افزود: با در نظر گرفتن چنین شرایطی شاهد موفقیت‌های چشمگیر خواهیم بود.

 

استقرار گمرک استان در کنار فرودگاه بین‌المللی پیام یک امتیاز بزرگ است

 در ادامه این نشست ایرج موفق، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با تأکید بر احداث پایانه صادراتی استان در منطقه ویژه اقتصادی پیام، گفت: در بازدیدهای که از واحدهای صنعتی استان اعلام می‌شود که از گمرک البرز واقع در منطقه ویژه اقتصادی پیام استفاده کنند.

موفق از استقرار گمرک استان در کنار فرودگاه بین‌المللی پیام به‌عنوان یک امتیاز بزرگ یادکرد و افزود: استفاده واحدهای صنعتی از خدمات گمرک استان نیازمند اطلاع‌رسانی است.

وی با اشاره به معضل اراضی فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام، گفت: سرمایه گذران به بحث مالکیت زمین حساسیت ویژه‌ای دارند باید این مهم موردتوجه قرار گیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به سفر مقامات ارشد استان به کشورهای روسیه و اکراین اشاره کرد و افزود: در این سفرها در خصوص صادرات مباحث مهمی دنبال شده است برای تحقق این مهم باید پروازهای کارگو فرودگاه پیام از سر گرفته شود.

موفق بحث مالکیت اراضی از سوی سرمایه‌گذاران را مهم عنوان کرد و افزود: این معضل گریبان گیر همه مناطق ویژه و آزاد کشور است حل این مشکل افزایش سرمایه‌گذار را برای این منطقه به دنبال خواهد داشت.
آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.