دوشنبه 02 بهمن 1396

آخرین اخبار

فازهای یک، دو و سه فرودگاه پیام توسعه می یابد

فازهای یک، دو و سه فرودگاه پیام توسعه می یابد
مدیرعامل فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به استفاده از ۱۰ درصد ظرفیت این فرودگاه، گفت: برای قرارگیری در لیست بنادر خشک باید از راه آهن سراسری بهره مند شویم.

به گزارش فرینا، سعید زرندی در دومین نشست اقتصاد مقاومتی استان البرز، با اشاره به استقرار تنها فرودگاه بین‌المللی باری کشور در کرج، افزود: این فرودگاه برای توسعه پروازهای باربری ایجادشده است.

زرندی با اشاره به وجود منطقه ویژه اقتصادی در کنار این فرودگاه که باعث شده البرز در حوزه واردات و صادرات حرفی برای گفتن داشته باشد، گفت: توسعه فازهای یک، دو و سه فرودگاه پیام در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه در بهمن و اسفندماه سال گذشته ٣٣ شرکت دانش‌بنیان جواز تأسیس در فرودگاه پیام را دریافت کردند، افزود: فاز سه فرودگاه پیام به استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان اختصاص دارد زیرا معتقدیم این فرودگاه یکی از بهترین ظرفیت‌های اقتصادی کشور است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه پیام با ابراز تأسف از اینکه در حال حاضر از ١٠ درصد ظرفیت این فرودگاه استفاده می‌شود، گفت: نزدیکی فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام به پایتخت یک امتیاز بزرگ محسوب می‌شود.

زرندی یکی از معضلات این فرودگاه را ارائه زمین به سرمایه‌داران به‌صورت اجاره‌ای عنوان کرد و افزود: این در حالی است که سرمایه‌ گذاران طالب خرید زمین هستند.

وی با تأکید بر اینکه فروش اراضی فرودگاه از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: برای حل این معضل در وزارت خانه ارتباطات جلسات زیادی برگزار شد و وزیر ارتباطات را متقاعد کردیم که در این زمینه اقداماتی انجام شود.

مدیرعامل منطقه ویزه اقتصادی پیام ادامه داد: برای حل معضل اراضی فرودگاه مصوبه‌ای به تصویب رسیده و آیین‌نامه اجرایی آن ابلاغ خواهد شد.

زرندی به وضعیت واردات و صادرات فرودگاه اشاره کرد و افزود: در سال جاری شاخص‌های مدنظر با افزایش همراه خواهد بود به‌طوری‌که سال گذشته ٦ هزار و ٧٠٠ کانتینر از این فرودگاه وارد کشور شده این در حالی است که این حجم در سال ٩٤ چهار هزار کانتینر بوده که امیدواریم این حجم در سال جاری به ۱۳ هزار کانتینر برسد.

وی در خصوص برنامه‌های آینده فرودگاه، گفت: مطالعات طرح تفصیلی و جامع فرودگاه در حال انجام است امیدواریم منطقه ویژه اقتصادی پیام مانند کیش و قشم توسعه یابد.

مدیرعامل فرودگاه بین المللی پیام به ایجاد شهرک «آی. سی. تی» در فرودگاه بین‌المللی پیام با کمک مشاوران سنگاپوری اشاره کرد و افزود: برای حضور سرمایه‌گذاران خارجی در این منطقه باید زیرساخت‌ها فراهم شود باید اجازه مشارکت به بخش خصوصی داده شود.

زرندی از اجازه مشارکت به بخش خصوصی به‌عنوان یکی از محورهای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی یادکرد و در ادامه به مشکل تأمین آب شرب فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام اشاره کرد و گفت: تأمین اعتبار برای طرح آب‌رسانی انجام‌شده است.

وی ساماندهی و تملک اراضی فرودگاه پیام را ضروری برشمرد و گفت: بازسازی هتل واقع در این منطقه با مشارکت بخش خصوصی انجام می‌شود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام با تأکید بر اینکه در حال حاضر فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام بندر خشک محسوب می‌شوند، افزود: برای تحقق ۱۰۰ درصدی این مهم نیازمند استفاده از خط راه‌آهن هستیم و تنها خط راه‌آهن نزدیک به این منطقه در پنج کیلومتری واقع‌شده است.

زرندی گفت: در صورتی نام منطقه ویژه اقتصادی پیام در لیست بنادر خشک کشور به ثبت می‌رسد که از خط راه‌آهن سراسری بهره‌مند شود در حال حاضر سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای احداث خط راه‌آهن اعلام آمادگی کرده است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام به احداث نمایشگاه بین‌المللی هوایی در فرودگاه پیام اشاره کرد و افزود: در صورت تحقق این مهم می‌توانیم شاهد اجرای برنامه‌های توسعه‌ای منطقه ویژه اقتصادی پیام باشیم.
آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.