دوشنبه 02 بهمن 1396

آخرین اخبار

افتتاح نخستین کافه کتاب خرمشهر در منطقه آزاد اروند

افتتاح نخستین کافه کتاب خرمشهر در منطقه آزاد اروند
نخستین کافه کتاب خرمشهر با ۱۰۰۰ جلد کتاب با حضور مسئولان محلی و استانی افتتاح شد.

به گزارش فرینا، با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد  اروند، رواسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه های عمومی خرمشهر و جمعی از روسای کانون ها، سمن ها و کتابخوانان خرمشهر در رستوران آقا بزرگ این شهر افتتاح شد.

همایون قنواتی، در این آئین، افتتاح این کافه کتاب را جرقه آغازین برای اتفاق های فرهنگی و هنری در منطقه دانست.

قنواتی گفت: امیدواریم این حرکت مطلوب با همکاری هنرمندان و روشنفکران و با ورود به ابعاد مختلف به یک جریان و مکتب تبدیل شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد  اروند با تاکید بر اینکه این اداره کل از طرح هایی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه است، استقبال می کند حمایت این اداره کل را از موسسه فعال در عرصه کتابخوانی اعلام کرد.

مجری طرح کافه کتاب در خرمشهر نیز در این آئین افتتاحیه گفت: کافه کتاب در مرحله اول با یک هزار جلد کتاب با همکاری نهادهای مختلف از جمله امام جمعه خرمشهر، اداره ارشاد، سازمان منطقه آزاد راه اندازی شد و در صدد هستیم این طرح در سایر رستوران ها نیز اجرایی شود.

فاطمه پوراکرمی با بیان اینکه برای این کافه کتاب برنامه های متنوعی در نظر گرفته شده است، افزود: جلسات نقد و کتابخوانی هر هفته با موضوعات مختلف فرهنگی، هنری، علمی و تجاری و با حضور چهره های سرشناس. در این کافه کتاب برگزار می شود و در روزهای یکشنبه نیز به بانوان امتیاز ویژه ای داده خواهد شد.

پوراکرامی، اجرایی کردن طرح «کوچه های فرهنگی» را به عنوان دیگر برنامه این موسسه یاد کرد و گفت:  طرح کوچه های فرهنگی در نزدیکی مجتمع های تجاری اجرا می شود و در طی آن از شاعران پیشکسوت برای شعر خوانی همراه با دعوت از نوازندگان سازهای محلی برای غنا بخشیدن به اوقات فراغت جوانان استفاده خواهد شد.
برچسب ها : منطقه آزاد اروند
آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.