دوشنبه 02 بهمن 1396

آخرین اخبار

عبور52 درصد کالاهای ترانزیتی ایران به افغانستان از مرز ماهیرود

عبور52 درصد کالاهای ترانزیتی ایران به افغانستان از مرز ماهیرود
رییس منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی گفت: در سال گذشته بیش از ۵۲ درصد از کالاهای ترانزیتی از خاک ایران که به افغانستان صادر شده، از مرز ماهیرود عبور کرده است.

به گزارش فرینا، مرتضی صفدری زاده در کنفرانس فرصت ها و محدودیت های سرمایه گذاری در حوزه صنعت خراسان جنوبی افزود: خراسان جنوبی یک استان محروم از باب عدم معرفی پتانسیل ها و فرصت های سرمایه گذاری در ابعاد مختلف است.

 صفدری زاده با بیان اینکه امیدواریم مشکل محرومیت استان به زودی رفع شود، گفت: باید تلاش کنیم تا مردم ایران و سرمایه گذاران با پتانسیل های خراسان جنوبی آشنا شوند؛ باید در جهت آبادانی و تقویت ظرفیت های استان قدم برداریم و برگزاری این نوع کنفرانس هم قدمی جهت معرفی استان است.

 وی با توجه به اینکه برای توسعه اقتصادی نیازمند بسترهای مختلفی هستیم، افزود: برای شکستن سد محرومیت استان به تلاش و عزم جدی مسئولین و مدیران دولتی نیازمند هستیم و این عزم می تواند به بسترهای مختلف اقتصادی کمک کند.

رییس منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی دارای منابع طبیعی کمی نیست، ادامه داد: این استان از بعد معدن دارای ظرفیت های بسیاری است که باید با نگاه پیشرفت استان به منابع طبیعی بیش از گذشته توجه داشته باشیم.

 صفدری زاده با تاکید بر اینکه به منافع اقتصادی حاصل از سرمایه گذاری در استان توجه داشته باشیم، گفت: موتورهای محرک متنوعی در استان برای جذب سرمایه گذاری وجود دارد که باید به این موتورهای محرک توجه کنیم.

 وی به مرز طلایی ماهیرود اشاره کرد و گفت: امکانات خوبی در مرز ماهیرود ایجاد شده است و باید این مرز طلایی به سایر تجار ایرانی شناسانده و معرفی شود.

 رییس منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی با اشاره به شعار امسال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال افزود: علی رغم برگزاری انتخابات و اهمیت آن مقام معظم رهبری بر بحث اقتصاد مقاومتی تاکید کردند و در خراسان جنوبی نیز به این موضوع توجه شده است.

 صفدری زاده گفت: امیدواریم خراسان جنوبی با ظرفیت هایی که دارد بتواند به عنوان یک استان الگو در دوران پسابرجام مطرح شود.
آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.