یکشنبه 02 مهر 1396

آخرین اخبار

گام های بلند جزیره قشم در توسعه گردشگری

گام های بلند جزیره قشم در توسعه گردشگری
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم گفت: توانمند سازی جامعه محلی راهگشای توسعه ابعاد متنوع گردشگری و افزایش زمان حضور و نگهداشت گردشگران در جزیره زیبای قشم است.

به گزارش فرینا، سیدمحمدامین جعفری حسینی در همایش تعاون داران جزیره قشم بیان کرد: سخاوت، مهربانی و مهمان نوازی جامعه اصیل و بومی قشم مهمترین جاذبه گردشگری این جزیره می باشد و توجه دولت تدبیر و امید به توانمندسازی این جامعه کهن باعث رشد چشمگیر صنعت گردشگری در قشم شده است.

وی ادامه داد: میزان توجه به ذات و مفهوم مستقل و توسعه ساز، صنعت گردشگری از زمان تصدی پست مدیریت این سازمان توسط مهندس مومنی با دوره های پیشین قابل مقایسه نیست.
به گفته جعفری حسینی باور عمیق و وسیع مدیرعامل، مدیران و سازمان منطقه آزاد قشم به نقش اساسی جامعه محلی در حرکت شتابان توسعه قشم موجب صعود خیرکننده مولفه های توسعه ساز در جزیره شده و این موضوع در حوزه گردشگری به وضوح نمایان است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم اظهار کرد: با توجه همزمان به توانمندسازی جامعه محلی و استانداردسازی سخت افزارها و نرم افزارهای واحدهای ارائه دهنده خدمات گردشگری امسال گام های بلندی در حوزه گردشگری در جزیره قشم برداشته می شود.
به گفته جعفری آمار میانگین ماندگاری گردشگر در قشم در نوروز 95 یک و نه دهم روز بود و با زیرساخت های ایجاد شده در سال گذشته همچون کاشانه های مهمان، هتل ها، کمپ پارک ها و تفریحات دریایی و هوایی این رقم در نوروز امسال با وجود بارندگی های کم سابقه به چهار و شش دهم روز رسید.
وی ادامه داد: اقدامات توسعه ای و عمرانی منطقه آزاد قشم در دوره های پیشین تنها در 300 کیلومترمربع از جزیره که به عنوان منطقه آزاد تعریف شده انجام می شد اما امروز به همت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم دورترین روستاهای جزیره هم از خدمات این سازمان بهره مند هستند.
جعفری با بیان امضای تفاهم نامه همکاری بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد و نمایندگی اتاق تعاون در شهرستان قشم، اضافه کرد: این تفاهم نامه 23 بند دارد و براساس یکی از مفاد آن تا پایان شهریور امسال ناوگان و اسکله های تفریحی دریایی نوسازی می شوند.
وی در پایان گفت: تا امروز با وجود اینکه در کنار دریا زندگی می کرده ایم، رویکرد توسعه گردشگری ما پشت به دریا و روبه خشکی بوده است اما با امضای این تفاهم نامه توسعه گردشگری دریایی به سرعت انجام خواهد شد.
برچسب ها : منطقه آزاد قشم
خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.