یکشنبه 02 مهر 1396

آخرین اخبار

وام 300 میلیارد ریالی به واحدهای تولیدی در منطقه آزاد انزلی

وام 300 میلیارد ریالی به واحدهای تولیدی در منطقه آزاد انزلی
معاون سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: طی یک سال و نیم اخیر با رویکرد تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی منطقه پرداخت شده است.

به گزارش فرینا، وحید طالب پور عضو موظف هیأت مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی ضمن بیان این خبر افزود یكی از اولویت های  اصلی سازمان منطقه آزاد انزلی به منظور پیگیری اهداف اقتصاد مقاومتی ایجاد اشتغال پایدار و افزایش میزان تولید واحدهای تولیدی در منطقه از طریق رونق بیشتر واحدهای تولیدی فعال موجود و فعال سازی واحدهای راکد و غیرفعال باقیمانده از دوره های قبل و همزمان احداث واحدهای جدید صنعتی در سطح منطقه است
وی بیان داشت: كه این مهم از طریق معرفی سرمایه گذاران جدید و جایگزین ، خرید یا اجاره واحدهای غیرفعال و یا تخصیص تسهیلات به متقاضیان، تعیین تکلیف قراردادهای واگذاری اراضی صنعتی، تغییر در تکنولوژی تولید و یا کمک به بازاریابی محصولات تولیدی منطقه، همراهی و مساعدت جهت حضور در نمایشگاه های موثر داخلی و خارجی برای شناسایی بازارهای جدید محصولات واحدهای تولیدی منطقه به جد پیگیری و عملی شده و از طرفی جهت تسریع در حل مشكلات پیش روی تولید كنندگان منطقه نیز كارگروه های رفع موانع تولید در مجموعه سازمان تشكیل گردیده و از ظرفیت کارگروه های استانی نیز استفاده می شود. 
عضو موظف هیأت مدیره و معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینكه از سال 95 تاکنون بالغ بر 22 واحد صنعتی و تولیدی منطقه از تسهیلات محل طرح رونق تولید به ارزش بیش از 30 میلیارد تومان برخوردار شده اند، افزود: علاوه بر این در سالجاری نیز 25 واحد تولیدی دیگر منطقه نیز متقاضی دریافت سرمایه در گردش به ارزش بیش از 49 میلیارد تومان در سامانه بهین یاب وزارت صنعت ، معدن و تجارت شده اند که تاكنون پرونده 9 واحد تولیدی پس از بررسی های کارشناسی در مرحله معرفی به بانك ها قرار گرفته است.
وی افزود: عملکرد بانک ها جهت همراهی در این مسیر متفاوت بوده و سازمان منطقه آزاد انزلی در نظر دارد در سالجاری یکی از شاخص های ارزیابی عملکرد بانک های فعال در سطح منطقه را بر اساس همین رویکرد تعریف نماید.
وحید طالب پور با تقدیر از همکاری موثر کارگروهها و دستگاههای ذی ربط استانی عنوان نمود: علاوه بر پرداخت این تسهیلات در سال 95 و 96 که با تدبیر مقام معظم رهبری به سالهای اقتصاد مقاومتی نام گذاری شده اند بیش از 15 مورد هم جلسه كارگروه رفع موانع تولید در منطقه با موضوعات و مشکلات مالیاتی، بانکی، زیست محیطی، گمرکی، زیرساختی و ... با هدف رفع موانع کارخانجات و واحدهای تولیدی منطقه برگزار گردیده است.  
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی در پایان اظهار داشت: با مجموعه اقدامات و پیگیری های به عمل آمده ظرف سنوات گذشته تاكنون بیش از 50 واحد تولیدی در منطقه یا از حالت ركود خارج گردیده و یا به عنوان واحد تولیدی جدید به چرخه تولید كشور اضافه شده اند.
گفتنی است حجم صادرات و صادرات مجدد منطقه آزاد انزلی در سال 95 مجموعا بالغ بر 355 میلیون دلار بوده است که این میزان در بین مناطق آزاد کشور بی نظیر بوده است.

برچسب ها : منطقه آزاد انزلی
خبرنگار منطقه آزاد انزلی امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.