یکشنبه 02 مهر 1396

آخرین اخبار

جذب 80 میلیارد تومان سرمایه خارجی در منطقه ویژه سرخس

جذب 80 میلیارد تومان سرمایه خارجی در منطقه ویژه سرخس
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس گفت: در یک سال گذشته 80 میلیارد تومان سرمایه خارجی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس توسط 6 نفر سرمایه‌گذار جذب شده است.

به گزارش فرینا، احمد صادقی گلمکانی افزود: جذب سرمایه‌گذار خارجی یکی از اولویت‌های موجود در منطقه ویژه اقتصادی سرخس بوده و به همین علت در یک سال گذشته در این راستا تلاش‌های زیادی در منطقه صورت گرفته است.

صادقی گلمکانی گفت: در طول یک سال گذشته 6 سرمایه‌گذار خارجی از کشورهای پاکستان، ترکیه، گرجستان، ترکمنستان و افغانستان در منطقه ویژه اقتصادی سرخس در حدود 80 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

وی احداث خطوط ریلی را یکی از موضوعات بسیار مهم برای پیشرفت و توسعه این منطقه دانست و افزود: در همین راستا هم اکنون عملیات اجرایی 30 کیلومتر راه آهن عریض و معمولی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس در دست انجام بوده و این میزان در آینده به 50 کیلومتر می‌رسد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس با اشاره به آغاز عملیات اجرایی جاده ترانزیتی سرخس در نقطه صفر مرزی، گفت: این جاده می‌تواند اتصال به راهرو ترانزیتی را ایجاد کرده و به همین علت برای پیشرفت منطقه بسیار ضروری است.

صادقی گلمکانی افزود: توسعه سرمایه‌گذاری‌های خارجی یکی از اقدامات بسیار مهم در دستور کار در منطقه ویژه اقتصادی سرخس بوده و به همین علت سعی بر این است که تعداد و میزان سرمایه‌گذاری در این منطقه افزایش پیدا کند.

برچسب ها : منطقه ویژه سرخس
آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.