یکشنبه 02 مهر 1396

آخرین اخبار

افتتاح 2 واحد تولیدی در منطقه ویژه سیرجان

افتتاح 2 واحد تولیدی در منطقه ویژه سیرجان
با سفر معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به سیرجان، دو طرح بسته‌بندی غذای آماده و کارگاه تعمیرات تخصصی موتورهای دیزلی در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش فرینا، کارخانه بسته‌بندی غذای آماده و سالاد اولویه با هزینه 13 میلیارد ریال از اعتبارات بخش خصوصی و تسهیلات بانکی که امروز فعالیت خود را آغاز کرد، برای 18 نفر اشتغالزایی دارد و روزانه 2 تن تولیدات خود را به بازار مصرف شهرستان و استان و استان‌های همجوارعرضه می‌کند.

کارگاه تعمیرات ماشین‌آلات دیزلی معادن نیز که در این سفر به بهره‌برداری رسید و از اهمیت خاص فنی و حرفه‌ای و رفع مشکلات تعمیرات ماشین‌آلات در منطقه صنعتی و معدنی در منطقه برخوردار است به همت جوانان تحصیل کرده راه‌اندازی شد که بخش عظیم مشکلات تعمیرات ماشین‌آلات دیزلی ویژه معادن را برطرف می‌کند و تنها کارگاه آموزشی و تعمیرات تخصصی جنوب شرق در کشور است.

مدیر کارگاه تعمیرات ماشین‌آلات دیزلی معادن گفت: مرحله اول کار برای راه‌اندازی این طرح 35 میلیارد ریال هزینه از سرمایه‌گذاری و تسهیلات بانکی داشته‌ایم که برای تکمیل و توسعه آن 150 میلیارد ریال نیاز است که کمک مسؤولان و بانک‌ها را می‌طلبد.

معینی افزود: این طرح در استان و جنوب شرق کشور نخستین است که هم قادر به آموزش تعمیر تخصصی ماشین‌های دیزلی معادن است و هم افرادی که آموزش می‌بینند پس از آموزش جذب بازار کار می‌شوند.

مدیر کارگاه تعمیرات ماشین‌آلات دیزلی معادن گفت: این کارگاه با اساتید متخصص قادر به تعمیر کامل ماشین‌های دیزلی معادن هستند که تاکنون از کشور چین یا خارج از استان برای تعمیر و با هزینه گزاف وارد می‌شدند و امروز هم ما جوانان نیازمند حمایت مسؤولان شرکت‌های معدنی و صنعتی هستیم تا دانش بومی‌گرایی و تخصص داخلی رونق بیشتری پیدا کند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.