یکشنبه 02 مهر 1396

آخرین اخبار

عرب‌باغی خبر داد:

احیا و بهسازی اماکن تاریخی منطقه آزاد ارس با 51 میلیارد ریال

احیا و بهسازی اماکن تاریخی منطقه آزاد ارس با 51 میلیارد ریال
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از صرف 51 میلیارد ریال برای احیا و بهسازی اماکن تاریخی این منطقه خبر داد.

به گزارش فرینا، محسن خادم عرب‌باعی با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه توسعه گردشگری گفت: منطقه آزاد ارس در حال حاضر دارای 15 واحد خانه استیجاری خصوصی، ظرفیت اقامت 967تخته، 26 واحد رستوران، 4پروژه درحال مطالعه برای گردشگری، 192 چشمه سرویس بهداشتی ایجادشده در مقاصد گردشگری و 2موزه تازه‌تاسیس‌شده است که آماده ارائه خدمت به گردشگران هستند.
وی همچنین در خصوص اقدامات شاخص عمرانی در حوزه زیرساخت های گردشگری با محوریت اقتصاد مقاومتی گفت: تجهیز و بهسازی مسیر گردشگری ضلع غربی ارس طبق استانداردهای بین المللی، احداث پارک مرزی درنا و کمپ چادرزنی در راستای ساماندهی سواحل رودخانه مرزی ارس، احداث مینی پارک (پارک اسکان مسافر) به متراژ یک هکتار و احداث کمپ اقامتی مسافر به تعداد 30 واحد سوئیت، جزو اقدامات انجام‌گرفته در این زمینه می‌باشد.
عرب‌باغی با بیان اینکه 51 میلیارد ریال صرف هزینه‌های بهسازی و احیا اماکن تاریخی از سال 93 تاکنون شده است، افزود: کاروانسرای خواجه‌نظر، حمام تاریخی جلفا، کلیسای سنت‌استپانوس، کلیسای چوپان، حمام تاریخی کردشت، آبشار آسیاب، امامزاده نوجه‌مهر، از جمله مکان‌های تاریخی هستند که در این مدت بهسازی و احیا شده‌اند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس همچنین تشریح کرد: تفویض اختیارات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به سازمان منطقه آزاد ارس، انجام عملیات اجرایی ثبت ژئوپارک ارس در یونسکو و انجام رایزنی و اقدامات لازم جهت راه اندازی دفتر و نمایشگاه دائمی صنایع دستی در ارمنستان و... را می‌توان جزو سایر اقدامات انجام‌شده در راستای اقتصاد مقاومتی در این منطقه عنوان کرد.
وی در پایان اضافه کرد: انتشار کتاب معرفی صنایع دستی، برگزاری دوره های آموزشی رایگان در حوزه صنایع دستی در روستاهای محدوده منطقه آزاد ارس و آموزش 200 نفر تاکنون و تهیه بانک اطلاعتی هنرمندان و راه اندازی سامانه آنلاین هنر در منطقه، از دیگر اقدامات ما در زمینه اقتصاد مقاومتی هستند.

خبرنگار منطقه آزاد ارس ـ 2 امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.