یکشنبه 02 مهر 1396

آخرین اخبار

تمایل سرمایه گذار پرتغالی برای ساخت آب شیرین کن و تولید برق در چابهار

تمایل سرمایه گذار پرتغالی برای ساخت آب شیرین کن و تولید برق در چابهار
مدیران شرکت سیمون توبو «CIMONTUBO» کشور پرتغال در سفر به چابهار تمایل خویش را برای سرمایه گذاری در زمینه ساخت و نصب آب شیرین کن و تولید برق از طریق نیروگاه خورشیدی در این بندر اقیانوسی ایران اعلام کردند.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، نیکولاس دومینیک نماینده شرکت سیمون توبو «CIMONTUBO» در دیدار با مدیرعامل و مدیران اقتصادی و فنی سازمان منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: این شرکت در سال 1995 فعالیت خود را در زمینه گاز، آب، برق، صنعت و انرژی خورشیدی در پرتغال آغاز کرده و هم اینک دارای بیش از 20 سال سابقه و تجربه کار است.
وی افزود: این شرکت در طول سال های گذشته در سه قاره اروپا (کشورهای پرتغال، اسپانیا و فرانسه)، آفریقا (آنگولا، موزامبیک و کامرون) و آمریکای جنوبی (برزیل و ونزوئلا) فعالیت های تخصصی خود را انجام داده است.
وی ادامه داد: علاوه بر کشورهای یاد شده در کشورهای دیگری چون بلژیک، هلند و جمهوری چک نیز فعالیت داریم.
نماینده شرکت سیمون توبو پرتغال بیان کرد: کیفیت، نوآوری، حفظ محیط زیست و قیمت های مناسب رقابتی همواره در فعالیت های مختلف بیش از 2 دهه این شرکت مد نظر بوده است.
نیکولاس دومینیک گفت: تمایل زیادی برای حضور در ایران و سرمایه گذاری در حوزه تامین آب و برق چابهار داریم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار نیز فرصت های سرمایه گذاری در این منطقه را تشریح و خاطرنشان کرد: چابهار ظرفیت و توانمندی لازم برای سرمایه گذاری در زمینه ایجاد نیروگاه خورشیدی و آب شیرین کن را دارد و فعالیت در این بخش به نفع هر دو طرف خواهد بود و می تواند مشکلات این منطقه و صنایع موجود را مرتفع کند.
عبدالرحیم کردی افزود: مدیران شرکت پرتغالی و کارشناسان و مدیران معاونت اقتصادی و فنی مهندسی سازمان منطقه آزاد در خصوص چگونگی تامین مالی پروژه های مذکور مذاکرات لازم را انجام خواهند داد.
وی گفت: سازمان منطقه آزاد چابهار از هر گونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی استقبال می کند و از هیچ کوششی برای تسهیل در امور سرمایه گذاری دریغ نخواهد کرد.
وی ادامه داد: چابهار فرصت و ظرفیت خوبی برای سرمایه گذاری دارد و آینده روشنی در انتظار این منطقه است.

میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.