یکشنبه 02 مهر 1396

آخرین اخبار

چابهار دروازه جدید توسعه کشور افغانستان است

چابهار دروازه جدید توسعه کشور افغانستان است
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: چابهار بعنوان یکی از نقاط راهبردی جهان و متصل به آب های اقیانوسی دروازه جدید توسعه کشور محصور در خشکی افغانستان است.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، عبدالرحیم کردی روز سه شنبه در دیدار با والی ولایت قندهار افغانستان اظهار داشت: بندر و منطقه آزاد چابهار سعی در آسان سازی سرمایه گذاری تجار افغانستان دارند و از هیچ کوششی برای توسعه روابط دو کشور دریغ نمی کنند.
وی افزود: اتاق مشترک سرمایه گذاری ایران و افغانستان باید راه اندازی شود تا بتوان روند سرمایه گذاری را تسهیل کرد.
وی ادامه داد: یکی از اهداف منطقه آزاد چابهار ترانزیت کالا به افغانستان است و در این باره شرکت های حمل و نقل و فعالان این حوزه می توانند کمک زیادی کنند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: زمینه حضور تاجران و فعالان اقتصادی و بازرگانی کشورهای مختلف از جمله افغانستان برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد چابهار فراهم است و هیچ مانعی برای تحویل زمین، ثبت شرکت و آغاز فعالیت وجود ندارند.
کردی بیان کرد: چابهار ظرفیت خوبی برای صادرات و واردات کالاهای افغانستان دارد و می تواند خشکبار، معادن و محصولات کشاورزی (میوه های تازه) آن کشور را به دنیا صادر کند.
وی خواستار فراوری و بسته بندی مواد غذایی مورد نیاز افغانستان در چابهار شد و خاطرنشان کرد: چابهار می تواند به عنوان یک منطقه برای واردات کالاهای افغانستان باشد.
وی از حضور والی قندهار در چابهار و بازدید از فرصت های سرمایه گذاری قدردانی کرد و افزود: منطقه آزاد چابهار با آغوش باز پذیرای سرمایه گذران و مسئولان افغانستان است.
وی گفت: مسائل و مشکلات تجار افغان مورد رسیدگی و یکی پس از دیگری مرتفع می شود تا بتوانند با خیال آسوده و در رفاه به فعالیت بپردازند.
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار افزود: امیدواریم تاجران افغان از مهمترین ویژگی چابهار در زمینه ترانزیت و حمل ونقل بخوبی بهره گیرند تا بتوانند کالاها را با قیمت ارزان به مردم افغانستان تحویل دهند.
کردی بیان کرد: در سرمایه گذاری باید منافع دو طرف در نظر گرفته شود تا سرمایه گذار بتواند سود مورد نظر را حاصل کند.
به گزارش ایرنا، والی قندهار افغانستان و هیات همراه از روز یکشنبه برای سفری سه روزه وارد چابهار شدند.
والی قندهار به همراه عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، علی اصغر میرشکاری معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان وبلوچستان، ایوب درویشی فرماندار، بهروز آقایی مدیرکل بنادر ودریانوردی و جمعی از مسئولان محلی ضمن بازدید از ظرفیت ها و توانمندیهای سرمایه گذاری، تجاری و ترانزیتی چابهار، در نشست هایی جداگانه فرصت های سرمایه گذاری و مسائل و مشکلات پیش روی سرمایه گذاران را بررسی کردند.
والی قندهار از طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار نیز دیدن کرد و از نزدیک با ظرفیت های بندری آشنا شد.
بازدید از مجتمع پتروشیمی و فولاد و طرح های تولیدی و اشتغالزایی منطقه آزاد چابهار از دیگر برنامه های والی قندهار در سفر به چابهار بود.

میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.