شنبه 29 مهر 1396

آخرین اخبار

لزوم استفاده از ظرفیت های منطقه ویژه خلیج فارس برای جذب سرمایه گذار

لزوم استفاده از ظرفیت های منطقه ویژه خلیج فارس برای جذب سرمایه گذار
استاندار هرمزگان با اشاره به ضرورت جذب سرمایه‌گذار توسط منطقه ویژه اقتصادی، صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، گفت: باید با جذب سرمایه‌گذار بتوان ظرفیت‌های بالقوه منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس را به بالفعل تبدیل کرد.

به گزارش فرینا، فریدون همتی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان که در منطقه ویژه اقتصادی، صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس در بندرعباس برگزار شد، با اشاره به ضرورت جذب سرمایه‌گذار توسط منطقه ویژه اقتصادی، صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، افزود: باید با جذب سرمایه‌گذار بتوان ظرفیت‌های بالقوه منطقه ویژه خلیج فارس را به بالفعل تبدیل کرد و این منطقه از تمام ظرفیت خود برای رسیدن اهداف اقتصادی استفاده کند.

همتی به ظرفیت‌های منطقه ویژه اقتصادی، صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس برای ایجاد اشتغال در استان هرمزگان اشاره کرد و افزود: باید با نیازسنجی واحد‌های تولیدی توسط ادارات کل کار و رفاه اجتماعی و فنی حرفه ای، برای آموزش نیروهای بومی اقدام شود تا مشکل اشتغال هرمزگانی‌ها و یکی از مهمترین دغدغه‌های مردم حل شود.

وی به وجود مدیران بومی در هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس اشاره کرد و گفت: وجود مدیران بومی می‌تواند در چانه‌زنی برای ایجاد اشتغال بومیان استان موثر باشد تا واحد‌های صنعتی و تولیدی از نیروهای بومی و ماندگار هرمزگان بیشتر استفاده کنند.

استاندار هرمزگان حل مسائل منطقه ویژه خلیج فارس در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان را ضروری دانست و افزود: تمامی پرونده های قضایی واحدهای صنعتی و تولیدی، تشکیل شده توسط شرکت آب منطقه‌ای، بسته شود و مشکلات این شرکت با صنایع، در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان مطرح و حل و فصل شود.

همتی گفت: باید موانع و مشکلات واحد‌های تولیدی استان رفع شود تا توسعه هرمزگان شتاب گیرد.

استاندار هرمزگان پس از این نشست از واحدهای صنعتی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی، صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس در بندرعباس بازدید کرد.


آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.