شنبه 29 مهر 1396

آخرین اخبار

دومین همایش روز ملی روستا در منطقه آزاد اروند برگزار شد

دومین همایش روز ملی روستا در منطقه آزاد اروند برگزار شد
دومین همایش روستا و عشایر در روستای شلحه و با حضور مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند و نمایندگان شیوخ و مسئولین استانی و محلی برگزار شد.

به گزارش فرینا، دومین همایش روز ملی روستاها و عشایر با حضور قائم‌مقام و عضو هیئت‌مدیره، معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری، معاون فنی و امور زبر بنایی سازمان منطقه آزاد اروند و مسئولین استانی و محلی در روستای شلحه آبادان برگزار شد.
همچنین نمایندگان شیوخ از روستاهای مختلف در این مراسم  حضور داشتند.
عبدالله کعبی در این مراسم اظهار کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بر پایه رأی مردم و انتخابات بناشده است و این موضوع نشان‌دهنده وجود آزادی‌های عمومی و مردمی بودن نظام است.
وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور در ابتدای دولت هیئت‌ مدیره‌ای توانمند را در سازمان منطقه آزاد اروند منصوب کرد، گفت: اگر نقد منصفانه‌ای در مورد سازمان منطقه آزاد اروند شود استقبال می‌کنیم و پاسخگو هستیم. 
قائم‌مقام و عضو هیئت‌مدیره سازمان منطقه آزاد اروند بیان کرد: درحالی‌ که اعتبارات عمرانی شهرستان آبادان ۵۰ میلیارد تومان است، سازمان منطقه آزاد اروند بیش از ۵۸۰ میلیارد تومان در منطقه هزینه کرده است.
کعبی سرانه دانش‌آموزی در آبادان و خرمشهر را برای مقطع ابتدایی ۲۵ هزار تومان، مقطع متوسطه اول ۳۵ هزار تومان و برای کارآموزان فنی حرفه‌ای تا ۶۰ هزار تومان عنوان کرد.
وی با اشاره به طرح‌های عمرانی مربوط به حوزه درمان، تصریح کرد: اتاق عمل‌های بیمارستان طالقانی که توسط سازمان منطقه آزاد اروند بازسازی شد یکی از بهترین‌ها در نوع خود در کشور است.
قائم‌مقام و عضو هیئت‌مدیره سازمان منطقه آزاد اروند افزود: همچنین ۶۶ میلیارد تومان برای فرودگاه آبادان اعتبار تأمین کردیم و امروز شاهد اتفاقات خوبی در این فرودگاه هستیم.
کعبی اظهار داشت: تعهد دادیم تا راه‌آهن شهرک‌های صنعتی منطقه را به عراق برسانیم و مهم ‌ترین هدف ما تأمین زیرساخت‌ها برای اشتغال در منطقه آزاد اروند است و دو کارخانه فولاد بخش مهمی از این موضوع را پوشش می‌دهد.
وی با اشاره به مناطق حاشیه شهر، اعلام کرد: دهکده بریم، شطیط و حومه شهرهای آبادان و خرمشهر با همکاری بنیاد مسکن بازسازی می‌شود.
قائم‌مقام و عضو هیئت‌مدیره سازمان منطقه آزاد اروند بیان کرد: دریافت ویزا در منطقه آزاد اروند با سهولت انجام می‌شود و کنترل کاملی برای مرزهای با عراق در این منطقه وجود دارد.
کعبی گفت: ایجاد حس رضایت‌مندی و تبدیل آبادان و خرمشهر به‌عنوان پایلوت توسعه پایدار ازجمله اهداف ما است. 
مرتضی نعمت زاده معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند  در این همایش گفت : عشایر و روستاییان  نقش مهمی در امنیت، اقتصاد و تعالی نظام ایفا کرده اند . و باعث افتخار است که مدیرعامل و هیئت مدیره توجه ویژه ای به روستاها دارند .همکاری ، اتحاد و یکپارچگی نتیجه تلاش زحمت کشان در  منطقه آزاد اروند است .

موعود شمخانی معاون فنی و امور زبر بنایی نیز در این مراسم عنوان کرد: سازمان منطقه آزاد اروند تاکنون ۶۰ میلیارد تومان برای روستاها و ۴۰ میلیارد تومان برای بازسازی پارک‌ها هزینه کرده است.
وی با بیان اینکه اقدامات ما در روستاها هدفمندتر بوده ، خاطرنشان کرد:  مجری کار پروژه‌ها در روستاها نیز دارای توانمندی خوبی بوده و مهم‌تر از همه صبر مردم موفقیت ما را در پروژه‌های روستایی بسیار بیشتر کرده است.
شمخانی با اشاره به اینکه بنیاد مسکن در روستاها سنگ تمام گذاشت و پروژه‌های ما در روستاها ادامه دارد، اظهار کرد: تمام لوله‌های آب شرب روستاها تعویض می‌شود و سقف خانه‌ها و مدارس روستایی مجهز به پنل خورشیدی می‌شود.
وی افزود: تا آخر سال شبکه موبایل تمام روستاها به نسل ۴ ارتقا پیداکرده و به فیبر نوری مجهز می‌شوند و درمجموع زیرساخت آی تی در روستاها ممتاز خواهد شد.

برچسب ها : منطقه آزاد اروند
خبرنگار منطقه آزاد اروند ـ 2 امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.